Aktuality - Informace

Muzikál pro celou rodinu o událostech, které se staly kolem roku 0 v Betlémě. Zčásti adventní, zčásti vánoční představení vám představí příběh, který asi znáte, ale podívá se na něj jinýma očima.
Co dělali římští vojáci v době, když neměli službu? Proč byly v Betlémě obsazeny všechny Zimmer frei? Co si asi pomyslel pastýř, když mu na louce Betléma...

Letošní Průvodce adventem, který každoročně připravuje Pastorační středisko brněnské diecéze, je již nyní snadno dostupný také všem uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android. Aplikaci "Průvodce adventem" lze do smartphonu či tabletu zdarma stáhnout pomocí služby Google Play.

Na 1. neděli adventní 1. prosince 2019 si můžete donést vaše adventní věnce, které budou při mši sv. požehnány.

Zveme všechny děti a jejich rodiče na Mikulášskou besídku, která se bude konat ve čtvrtek 5. prosince na faře. Sejdeme se v 16 hod. a čekání na sv. Mikuláše si zkrátíme vyráběním, malováním a povídáním. Příchod sv. Mikuláše očekáváme v 17.30 h.

Generální sekretář ČBK P. Stanislav Přibyl vyzývá k připojení se k iniciativě Post Bellum rozezněním kostelních zvonů v neděli 17. listopadu. Přinášíme k tomu text jeho výzvy.

Na neděli 20. října 2019 připadá misijní neděle a sbírka při mši sv. bude odeslána na misie. V naší farnosti budeme mít po mši sv. již 10. misijní jarmark, který je zaměřen na veškeré druhy pokrmů. Výtěžek z misijního jarmarku poputuje na účet Papežského misijního díla. Do jarmarku se můžete zapojit tak, že v sobotu 19. října donesete na...

1. října slavil papež František ve Svatopetrské bazilice nešpory z liturgické památky sv. Terezie od Dítěte Ježíše na zahájení mimořádného misijního měsíce. Ve své homilii Svatý otec zdůraznil, že z misijního poslání církve není nikdo vyloučen a všichni jsme povoláni, abychom se darovali tam, kde jsme, tak jak jsme a těm, kteří nám jsou nablízku.