Aktuality - Informace


Ve čtvrtek 16. 5. 2019 na svátek sv. Jana Nepomuckého, bude v 8:30 h. mše sv. u příležitosti kněžské rekolekce sloužena pomocným brněnským biskupem Pavlem Konzbulem a kněžími třebíčského děkanátu.

Společenství dětí Vás zve na hranou křížovou cestu, na které doprovodíme Pána Ježíše na květnou neděli 14. dubna 2019 od 14 hodin na farní zahradě v Náměšti nad Oslavou.

Věžní hodiny na kostele sv. Jana Křtitele nově žáří do tmy. Ciferníky věžnich hodin se tak podařilo znovu po mnoha desítkách let, kdy byly ve tmě, nově nasvětlit.

K postní době již tradičně patří duchovně-formační akce Postní almužna. Během tohoto období mají věřící opět možnost návratu ke starobylé tradici - almužně. Takto získaný finanční obnos pak pomůže lidem v nouzi v daném místě. Zapojit se může každý, kdo si vyzvedne v kostele papírovou skládací schránku. Pro rok 2019 tyto schránky, které se také...

V pátek 5. dubna a v sobotu 6. dubna bude probíhat úklid farní zahrady. V pátek od 15 do 17:30 a v sobotu od 9 do 12 hodin. Přineste si hrábě a dobrou náladu, občerstvení je zajištěno. Prosíme ochotné dobrovolníky, aby svou účast kvůli rozložení prací nahlásili předem panu Jaroslavu Hrubému.

Naše farnost se opět zapojila do akce Čistá Vysočina. Náš tradiční úsek je kolem silnice z Náměště do Březníka. Sraz sběračů je ve čtvrtek 4.4. v 16:30 u statku na Velkém Poli. Rukavice, pevná obuv a pracovní oděv podmínkou, pytle na odpadky jsou zajištěny.