Aktuality - Informace

Počty nakažených covidem-19 rychle stoupají. Není to výzva ke strachu či panice, ale k větší důvěře v Boží ochranu a pomoc, na kterou ovšem můžeme spoléhat jen tehdy, pokud se snažíme vidět Božíma očima a plnit Boží přání. Snad je nová vlna pandemie výzvou k vážnému zamyšlení a lepšímu nasměrování našich životů. Snad je to pozvání k větší...

Aplikace Průvodce adventem 2021 nabízí inspirativní pohledy pro adventní dny. V letošním roce je možné ji stáhnout i v plné verzi pro iOS. Můžete zdarma stáhnout na Google Play nebo App Store.

P. MUDr. Mgr. Martin Moravec, O.Cr., kněz, lékař, nemocniční kaplan a vysokoškolský pedagog, připravil krátký a jednoduchý přehled důvodů, proč se nechat očkovat. Níže je přinášíme:

Dušičková pobožnost na hřbitově v Náměšti n. Osl. bude v úterý 2. 11. 2021, v den Vzpomínky na všechny věrné zemřelé, po večerní mši svaté.

Plnomocné odpustky je letos možné získat po celý měsíc listopad. Tato možnost plnomocných odpustků, která obvykle platí pouze od 1. do 8. listopadu, byla letos opět prodloužena na celý měsíc z důvodu pandemie Covid-19. V České republice je tato možnost i týden před 1. listopadem, tj. letos již od 25.10 2020. Celkově lze tedy odpustky spojené s...

Také letos bude kvůli pokračující pandemii možné získat plnomocné odpustky za zemřelé nejen během oktávu Slavnosti Všech svatých, ale po celý listopad. Dekret v tomto smyslu ve čvrtek oznámila Apoštolská penitenciárie.

Za několik dnů oslavíme 32. výročí pádu komunistického režimu a vykročení do svobodné společnosti. Také v letošním roce chceme tento den připomenout zvoněním na kostelní zvony. Na základě závěrů 128. plenárního zasedání České biskupské konference se tímto obracím na duchovní správce, aby zajistili, aby se ve středu 17. listopadu symbolicky v 17...

Na misijní neděli 24. 10. 2021 se při mši sv. vybralo na misie 14.675 Kč a po mši sv. v rámci misijního punče se vybralo 6.550 Kč. Celkem tedy naše farnost odešle na misie 21.225 Kč. Všem dárcům Pán Bůh zaplať !!