Aktuality - Informace

Vzhledem ke zhoršení situace a celostátnímu zpřísnění restrikcí, rozhodlo vedení Charity Česká republika, že po dobu trvání pátého stupně PES koledníci nevyjdou. Koleda ale zrušena není! Přesouvá se do online prostředí - proto přivítejte virtuální koledníky a přijměte online požehnání.

Betlémské světlo je možné si vyzvednou v úterý 22. 12. a ve středu 23. 12. v kostele sv. Jana Křtitele po večerní mši svaté, která je v 18 h. Nebo je možné si vyzvednou betlémské světlo před domem rodiny Kafkových na Nové ulici u slaměného betléma od soboty 19. 12. 2020 kdykoliv.

Dle aktuálního usnesení Vlády České republiky platí v době od 18. prosince (00.00 hodin) do 23. prosince 2020 (23.59 hodin) čtvrtý stupeň PES, který snižuje povolený počet účastníků na bohoslužbách na dvacet procent kapacity kostela. Co bude následovat po středečním jednání vlády se zhoršující situací COVID 19, není v tuto chvíli jisté...

Více než třicetiletou tradici Betlémského světla nepřeruší ani současná složitá situace. Do své předvánoční služby společnosti se skauti a skautky pustí i letos a symbol míru a přátelství v podobě plamínku z Betléma opět rozvezou po republice. Celá akce však bude probíhat za zpřísněných hygienických pravidel. "Poselství naděje, světla, jež...

Slyšte, slyšte... Dostali jsme čerstvou zprávu od anděla Petronela od nebeské brány, že do Náměště nad Oslavou přijede sv. Mikuláš se svou družinou v sobotu 5. prosince léta Páně 2020. Od 16:30 do 18:00 h spočine v chrámu Páně sv. Jana Křtitele, kde se bude modlit a rozjímat.

Pastorační středisko brněnské diecéze připravilo letos vylepšenou aplikaci "Průvodce adventem 2020", která může pomoci k užitečnému prožití adventní doby. Aplikace je určena těm, kteří mají touhu a odhodlání prožít advent v blízkosti Božího slova, které je jádrem každodenního rozjímání, meditace.

Za několik dnů si připomeneme 31. výročí pádu komunistického režimu a vykročení do svobodné společnosti. Také v letošním roce chceme tento den připomenout zvoněním na kostelní zvony.

Svatý František z Assisi řekl: "Příroda je krásná kniha, v níž k nám promlouvá Bůh a sděluje nám něco ze své krásy a dobroty." Aby i další generace "měly co číst", zve Biskupství brněnské prostřednictvím svého Diecézního katechetického centra k zapojení do projektu Náš společný domov. Začíná 24. října 2020 a končí s rokem Laudato si´ 24. května....