Aktuality - Informace

Sněmovna na konci ledna schválila 106 poslanci ANO, ČSSD a KSČM návrh komunistů na dodatečné zdanění finanční náhrady církevních restitucí. Podle velké části zákonodárců se dá však předpokládat, že norma narazí u Ústavního soudu, který by ji mohl zrušit.

Chceš se stát v naší farnosti ministrantem? Přijď mezi nás, rádi Tě přijmeme do ministrantské služby. Můžeš přijít do kostela v pátek 8. 2. 2019 v 17.40 před dětskou mší sv., po které bude ministrantská schůzka, kde se všechno dozvíš. Těšíme se na Tebe.

Na farní stránky byl vložen seznam akcí v naší farnosti pro rok 2019. Plán akcí bude během roku postupně doplňován o další připravované akce a koncerty. BLÍŽE ZDE

Děkuji Vám, že jste opět přišli a že jste všem předali TŘÍKRÁLOVÉ POSELSTVÍ. Díky i za chvilku darovanou navíc k vzájemnému sblížení a sdílení. TŘÍKRÁLOVÝM POSELSTVÍM JSTE POTVRDILI LÁSKU V LIDSKÝCH SRDCÍCH. Srdečně děkuje Jiřina Kalabisová

Farnost Náměšť nad Oslavou opět srdečně zve všechny děti a jejich rodiče na dětský maškarní karneval, který se uskuteční v neděli 3. února 2019 od 14 hodin v Kulturním domě ve Zňátkách. Pro děti budou připraveny soutěže, písničky, tance a tombola. Občerstvení bude zajištěno. Vstupné dobrovolné.

Velký tříkrálový průvod prošel v sobotu 5. ledna 2019 Náměští nad Oslavou. V jeho čele jeli Tři králové na koních, následovaní dobově oděnými koledníky. Průvod byl před budovou městského úřadu přivítán starostou města Vladimírem Měrkou, panem farářem Tomášem Holým a zástupcem charity Ludmilou Hrubanovou. Následně průvod pokračoval ve své cestě k...

Posláním fondu je shromažďovat prostředky na zajištění a rozvoj života brněnské diecéze. Ten se uskutečňuje ve 451 farnostech a je určován vizí církve, která Posvěcuje, Učí a SLouží. Zásadní podíl na uskutečňování této vize mají kněží, proto je jejich zajištění prioritním úkolem fondu.

01.01.2019

Římskokatolická farnost Náměšť nad Oslavou děkuje všem farníkům, sponzorům a dárcům za všechny finanční dary a jakoukoli pomoc v roce 2018. Děkujeme za Vaši podporu!