Žehnání obnoveného Mariánského sloupu v Praze - farní pouť

02.09.2020

Obnovený Mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze bude požehnán o slavnosti Nanebevzetí Panny Marie v sobotu, dne 15. srpna 2020.

V 10.00 hodin bude v chrámu Matky Boží před Týnem slavná bohoslužba, celebrovaná pražským arcibiskupem a českým primasem Dominikem kardinálem Dukou, OP.

Očekáváme, že se všichni účastníci slavnosti požehnání sloupu do chrámu nevejdou. Proto bude na Staroměstském náměstí velkoplošná obrazovka, kde bude možné bohoslužbu sledovat.

Po mši svaté vyjde průvod z kostela na Staroměstské náměstí k Mariánskému sloupu, kde odezní projevy a otec kardinál obnovený Mariánský sloup požehná.

Všichni jsou srdečně zváni.

Z naší farnosti bude vypraven autobus a uděláme si farní pouť k P. Marii do Prahy na žehnání obnoveného Mariánského sloupu. Přihlaste se prosím v sakristii vždy po mši sv.

Srdečně zveme všechny příznivce obnovy Mariánského sloupu v Praze.