Setkání dětí - prvokomunikantů - v Brně na Petrově s otcem biskupem 5. 10. 2023

05.10.2023

Ve čtvrtek 5. října jsme jeli do Brna na Petrov. Bylo tam setkání letošních prvokomunikantů. Jelo nás pět.

Vlakem jsme jeli jednu hodinu. Cesta nás moc bavila, ale mohla být kratší. Když jsme došli k cíli, cítili jsme se jako v pohádce. Potom jsme se přihlásili. Dostali jsme oranžové pásky na ruku a nasvačili jsme se.

Po sváči následovala mše. Mši vedl otec biskup Pavel Konzbul. Na mši bylo v katedrále přes 700 dětí.

Po mši bylo připraveno 15 stanovišť. Na každém stanovišti byl jeden svatý. Např. sv. Jan Maria Vianey, sv. Ondřej, sv. Lýdie, sv. Václav nebo sv. Ludmila. Na stanovištích nás čekali různé úkoly.

První stanoviště bylo u sv. Jana Maria Vianeye, který byl Matyášův strejda. Měli jsme za úkol roztřídit tenisáky s hříchy a s dobrými skutky. Taky jsme lovili ryby u svatého Ondřeje a pohladili jsme si tam opravdové ryby – oranžového čínského kapra. Potom jsme šli na věž, kde nás provázel Mikuláš K.O. Perník. Také jsme si sami vyrobili odznáčky.

Potkali jsme i spoustu známých. Kromě Matyášového strejdy, jsme potkali Luďka Strašáka, který to celé moderoval a Jurise Jiřího Jeniše - kterého známe ze skautského tábora. A potkali jsme také papeže Františka, i když jen papírového.

Na závěr bylo v katedrále požehnání. A pak rychle na vlak. Ani ve vlaku jsme nebyli opuštění. Potkali jsme Járu Hlaváče.

Celé setkání se nám moc líbilo a doporučujeme ho příštím prvokomunikantům.

Matyáš, Radim, Timča, Zuzana, Lydie