Probíhá týden manželství - nechte se inspirovat :-)

14.02.2019

Národní týden manželství probíhá každý rok v týdnu kolem svátku sv. Valentýna (14. února) a je příležitostí pro všechny páry zaměřit se na svůj vztah. Po celé ČR se bude v tomto týdnu konat mnoho aktivit, které chtějí povzbudit ty, kdo se do manželství chystají nebo už jsou svoji, aby zvláštním způsobem investovali do svého vztahu.

Klasickými zabijáky manželství, na které ukazuje mnoho průzkumů, mohou být konflikty ohledně peněz nebo vysoké zadlužení, sexuální frustrace někdy vedoucí až k nevěře, nedostatek času na druhého a fyzické vyčerpání, sobectví, nezdravé vztahy s příbuznými, nerealistická očekávání, majetnický nebo manipulativní vztah k druhému, úspěch či naopak krach v podnikání, závislost na alkoholu, hraní či další závislosti. To vše ale mohou být jen symptomy našeho hlubšího nastavení. "Mnoho důvodů, které lidem připadají jako konečná pro jejich vztah, jsou ale ve skutečnosti řešitelné, pokud jsme si vědomi příčin, které náš vztah ničí a jak se jim bránit a máme odvahu se těmto zabijákům vztahů postavit," řekl k mottu NTM jeho koordinátor Petr Adame.

Nabízíme přehled programů, které si pro manžele či pro snoubence připravily jednotlivé diecéze. Motto letošního NTM zní "Zabijáci manželství a jak se jim bránit" a novinkou je celostátní kampaň "Zveme Česko na rande".

https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/190207pristi-pondeli-zacina-narodni-tyden-manzelstvi-nechte-se-inspirovat