Adopce na dálku

Náš syn v Ugandě

Náměšťská farnost se v roce 2007 rozhodla adoptovat chlapce z Ugandy - Mukasa Josepha Balikuddembe (narozen 17. 5. 1990) který má ušlechtilý sen – stát se knězem. Za tímto snem odhodlaně jde a my na něj myslíme nejen v modlitbách, ale i tím, že ho pravidelně finančně podporujeme.

Farnost tehdy již několikátým rokem pořádala Farní společenký taneční večer a výtěžek byl každým rokem věnován na opravu farního krovu. A právě v roce 2007 bylo rozhodnuto, že peníze půjdou na projekt “Adopce na dálku“. Projekt probíhá pod záštitou Arcidiecézní charity v Praze. A protože bylo rozhodnuto, že budeme adoptovat jako farnost, nabízela se možnost adoptovat bohoslovce (tehdy ještě chlapce, který má touhu stát se knězem) z Ugandy, kterého bychom finančně podporovali.

Joseph sdílí domácnost se svou tetou, protože ztratil oba rodiče. Rodina tety je velmi chudá. Přestože žena tvrdě pracuje, není schopna zajistit potřeby vlastních i osvojených dětí. Rodina chová prasata a kozy, pěstuje fazole, banány a kukuřici pro svoji potřebu. Joseph má čtyři sourozence – tři sestry a jednoho bratra.

Výtěžek z letošního tanečního večera bude tedy zaslán na podporu Josepha, zbytek částky pak otec Jan odešla na účet Papežského misijního díla, které rovněž podporuje studenty bohosloví.

Nyní se už můžete – coby adoptivní rodiče – začíst do dopisů, které nám všem Joseph zaslal. Dopisy pro farnost obětavě překládá Mgr. Alžběta Lukasová.

                                                    

 

Dopis z farnosti pro Mukasa - únor 2009.doc (24,5 kB)

Dopis z 21. září 2008 od Mukasa.doc (22 kB)

Dopis z 26. února 2008 od Mukasa.doc (21,5 kB)

Dopis z 25.10.2007 od Mukasa.doc (20,5 kB)

Dopis z 21.7.2007 od Mukasa.doc (21 kB)

Vysvědčení 2008.jpg (518,2 kB)

Vysvědčení.doc (804 kB)