Účastníci (odkazy)

 

Scholička OK

Tato parta perfektních mladých lidí ze Šitbořic, kteří dospěli natolik, aby se přejmenovali na SchOK, je tradičním účastníkem a velkým pomocníkem v zajišťování vysoké účasti na festivalu. Pod vedením Majky Hanákové zpívají s radostí a umí také perfektně tancovat na lidovú notečku, což je posouvá v hodnocení ještě o stupeň výš.

https://www.scholicka.websnadno.cz/

 

Schola z Velké Bíteše

Už několik let se pravidelně každou neděli v Bíteši schází skupina zpěváků a muzikantů, aby nacvičili písničky pro zpestření nedělních nebo svátečních bohoslužeb. Počet členů scholy se měnil a mění (zejména podle počtu dětí, o které se musí zpěvačky doma starat), v současnosti je jich asi patnáct.

https://www.farnostvb.wz.cz/index.htm

 

Soumrak

Skupina Soumrak ze Zbraslavi u Brna je dílem Luďka Strašáka.. Překvapením vždy bývá, jaké nástroje s sebou přiveze. Pokaždé ale překvapí novými písněmi, kterými Luděk obohacuje pravidelně také zpěvník Hosana.

www.zubros.estranky.cz

 

Luděk Strašák

Ivančický rodák usídlený ve Zbraslavi to úspěšně rozjel na mnoha frontách. Pracuje v Radiu Proglas, kde má na starosti dětskou redakci, a dále se živí jako seriozní vědec (v Biofyzikálním ústavu Akademie věd). Kromě práce se věnuje i hudbě a divadlu, a to s divadelním souborem Spojené farnosti a s hudební skupinou Soumrak. Už podruhé jej potkáte i v roli průvodce Náměšťfestem.

 

Josef Pěnčík

V sobotu za poledne vystoupí s přednáškou O Jakubu Demlovi. Je to jedna z výrazných literárních osobností regionu, která neopomíná zdůrazňovat přítomnost Boží v každém kroku lidského počínání.

 

Soubor Vysočina

Smíšený pěvecký sbor z Moravských Budějovic, který je schopen předvést cokoli – od žalmů, přes lidovky až po klasiku. Zakládají si na perfektním zpěvu. Což bývá u pěveckých sborů sice obvyklé, ale v tomto případě je to opravdu mimořádná paráda.

 

Poločas

Folkrocková skupina z Tvarožné, která je až na jednu výjimku tvořena rodinou Nečasů, hraje písničky kamaráda Petra Pololáníka. Loni teprve začínali s veřejnou produkcí, což tedy teprve letos! Máme se opět na co těšit. 

 

Vocativ

Kutnohorská křesťanská skupina dříve vystupující jako Zvonky. Od jednoduchých popěvků s doprovodem kytary, přes country a folk došli až k rocku.

https://vocativ.bilelamy.cz/

 

Nalomená třtina

„Ježíš řekl, že nalomenou třtinu nedolomí a neuhasí to, co jenom doutná. A to je perfektní začátek pro zlomené životy. Je to začátek nového života, který můžeme mít všichni,“ říkají členové kolínské křesťanské hudební skupiny. „Naším cílem je hrát kvalitní hudbu, ale ještě mnohem víc než to. Chceme Boha chválit a uctívat celým srdcem.“

https://www.nalomenatrtina.cz/

 

Rosa

Oficiálně „Chrámový pěvecký sbor Rosa“ z Rokytnice nad Rokytnou je amatérský ansámbl složený ze členů téměř všech věkových kategorií. Repertoár sboru tvoří převážně písně křesťanského folku, spirituály, lidovky a pomálu i písně duchovní.

www.rosa-rokytnice.cz/

 

Leonardo Teca drums band

Správný název skupiny je VADA – Čengola (Všeobecná akademie dynamických amatérů z Česka a Angoly). Jde o sdružení milovníků kultury a hudby, které má dvě vzájemně se doplňující složky. Bubenická prezentuje vlastní repertoár Afrikou inspirovaných bubenických rytmů. Pěvecká složka reprodukuje africké duchovní a folklórní písně v jazycích kikongo a lingala.

https://www.vadacengola.wz.cz/

 

Ondřej Herzán

Třebíčák Ondřej „Ondera“ Herzán je tradičním vystupujícím na Náměšťfestu. V současné době se prezentuje debutovým albem „Zakletá planina“ s 12 autorskými písněmi, které vyšlo v únoru 2009.

https://bandzone.cz/ondera

 

Angles

Anlges = „úhly“. Ježíš Kristus – kámen úhelný. Krnovská křesťanská kapela.

https://www.angles.cz/

 

Skupina Mrrk–Zlín,

Zlínská kapela přišla ke svému jménu složením iniciál svých původních členů. Zázemí mají v Salesiánském klub mládeže Zlín, kde téměř všichni pracují jako dobrovolníci.

https://www.mrrk.ic.cz/

 

Skupina N. D. E.

Bratislavská hudební poprocková skupina, složená z hudebníků tvořících společně s věhlasným Richardom Čanakym.

https://www.nde.sk/

 

Michael

Kapela z Lanškrouna hraje pod různými názvy od 90. let. Na podzim roku 2007 vydali své první CD Biješ v srdci, které obsahuje 12 autorských skladeb. Proslavili se také svými rockovými mšemi.

https://www.michael.cz/

 

A dále domácí JA.S a Plamínky.