XXI. Katolická charismatická konference - Brno 2010

29.06.2010 10:52

 

Pontifikální bohoslužbou ve středu 7. 7. 2010 v 19.00 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně, které bude předsedat brněnský biskup Vojtěch Cikrle, slavnostně zahájí XXI. ročník Katolické charismatické konference (KCHK).

 

Letošní ročník Katolické charismatické konference proběhne v Brně ve dnech 7.-11. července 2010. Pavilon F brněnského výstaviště se tak již po čtvrté stane na několik dnů útočištěm více než dvou tisícovek věřících, kteří přijedou do jihomoravské metropole, aby vyslechli přednášky i osobní svědectví, a aby se ve společenství s druhými povzbudili na cestě víry i služby.

Nedílnou součástí programu bývá "dětská konference", proto konferenci navštěvuje stále více rodin s dětmi. K dění na konferenci patří i kulturní nabídka - divadelní představení, koncerty apod.

Katolickou charismatickou konferenci organizuje v České republice od roku 1989 hnutí Katolické charismatické obnovy.

Jak uvádějí organizátoři konference na oficiálních stránkách, účast letos přislíbil také francouzský kněz Jacques Philippe, známý exercitátor i autor několika knih z komunity Blahoslavenství.