Virtuální galerie, náhledy vystavovaných panelů "Expozice sv. Klement Hofbauer

18.04.2009 21:56

Výročí sv. Klementa Hofbauera

V rámci jubilea 100 let od svatořečení zdejšího rodáka a našeho spolubratra sv. Klementa M. Hofbauera byla otevřena v Tasovicích v
kostele sv. Klementa stálá expozice věnovaná životu tohoto zajímavého světce.

 "Expozice sv. Klement Hofbauer" je k vidění i v kostele sv. Jana Křtitele od 18. 4. 2009 do konce dubna.

Pokud si chcete expozici prohlédnout v klidu a pohodlí domova, je tu pro Vás připravena virtuální galerie, náhledy vystavovaných panelů "Expozice sv. Klement Hofbauer" Klikni ZDE (pluskem (+) na horní liště si můžete zvětšit, aby se vám panely lépe četly)

 

Dne 20. května si připomínáme jubileum 100 let od svatořečení sv. Klementa Hofbauera, jednoho z patronů našeho národa a zvláště diecéze Brno. K tomuto výročí pořádají redemptoristé v Tasovicích u Znojma různé aktivity a po vzoru světce se pokouší oslovit lidi různého věku, zájmů i smýšlení, věřící i „nevěřící“. Využijte příležitosti, vyberte si to, co vás oslovuje a přijměte pozvání k účasti na některé z připravovaných akcí nebo ji doporučte těm, kterým by mohla prospět.

Aktivity pořádané v rámci jubilea sv. Klementa Hofbauera - Klikni ZDESv. Klement Maria Hofbauera (1751-1820),

rodák z Tasovic u Znojma, prožil mnohé, jen ne nudný život katolického kněze z doby osvícenství. Tento muž dlouho hledal Boží vůli a svoji životní cestu. Po mnohých nesnázích nalezl a přijal své povolání i svět, do kterého se narodil, jako výzvu a svůj život bohatě naplnil nejen službou evangeliu. Není náhodou, že o něm jeden z jeho úhlavních nepřátel, avšak po obrácení nadšený spolupracovník Zachariáš Werner, prohlásil: "Mezi žijícími lidmi znám jen tři opravdové osobnosti: Napoleona, Goetha a Hofbauera".