Víkendovka pro děti v Březí

01.12.2011 09:09

Od 28. 10. do 30. 10. 2011 se uskutečnila víkendová výprava na téma sv.Jan Bosco.

V pátek jsme se všichni setkali na faře v Březí. Brzy po příjezdu jsme se hned rozdělili do skupinek a začali hrát hry. Objevil se i pan Jan Bosco, se kterým jsme se i večer pomodlili. Ráno jsme se probudili do nového sychravého dne. K snídani jsme dostali buchty od našich maminek. Potkali jsme opět Jana Bosca, který nám o sobě řekl mnoho zajímavých informací např. že pochází z italského města Bechi. Mě nejvíce zaujalo, že uměl bezbolestně trhat zuby.

Po obědě jsme vyrazili do vesnice, každá skupina se dvěma kaštany. Měli jsme za úkol je vyměnit s místím obyvatelstvem za co nejoriginálnější věc. Úlovky byly např. fotbalový míč, dlažební kostka, láhev od slivovice. Večer proběhl i táborák a přijel náš pan farář. V noci jsme šli po skupinkách na stezku odvahy. Tomu, kdo došel až nakonec cesty Jan nabídl účast na nedělní mší svaté. V neděli přede mší jsme hráli poslední hry. Pak jsme šli s Janem Boscem na mši svatou. Potom jsme snědli oběd a dostali pamětní diplom. Rozloučili jsme se a postupně odjeli domů. Zúčastnilo se nás 14 dětí a 4 vedoucí spolu s kuchařkou, kterou prostě musím pochválit.

Jirka Štefaňák