Vezmi a čti + Pastýřský list otce biskupa Vojtěcha

30.08.2010 09:23

V sobotu 28. srpna 2010 proběhla ve Žďáru nad Sázavou již 7. diecézní pouť rodin. Při ní otec biskup vyhlásil diecézní program Vezmi a čti a o týden později, 5. září 2010, bude v brněnské diecézi v této souvislosti čten Pastýřský list otce biskupa Vojtěcha "Vezmi a čti" - příprava k oslavě 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Moravu. www.vezmiacti.cz . V tomto programu se můžeme těšit na více iniciativ ve prospěch lepšího poznání Božího slova. Nyní krátké představení letošního kurzu:

 

V rámci tohoto diecézního programu budou spuštěny také tématické internetové stránky a bude se mu věnovat také letošní ročník Biblického kurzu.

(Letošní téma: Exodus a Lukášovo evangelium. Zahájení 23. září 2010 v 17 hodin na Biskupském gymnáziu v Brně v Barvičově ulici.

Osmý biblický kurz (od roku 2003) bude pořádán v rámci biblického programu brněnské diecéze pro období 2010-2013 VEZMI A ČTI -

Kniha Exodus má centrální postavení a význam v historickém rámci Pentateuchu (Pěti knih Mojžíšových). Události, o kterých mluví, tvoří jeho dějovou osu, na niž se napojují děje předchozí i následující. Ukazuje Boha jako osvoboditele a smluvního partnera, a zároveň představuje lid Izraele jako svobodný lid smlouvy. Bůh je přítomný v pomíjivých a přechodných událostech a situacích historie svého lidu. Bůh Exodu není Bůh, který přebývá pouze na "nebesích" a ve věčnosti, ale jde sdílet podmínky svého lidu, který žije v nedokonalém světě času a historie.)

Pastýřský list - ZDE

Text R.D. Mgr. Petra Nešpora, ředitele Pastoračního střediska brněnské diecéze, o  možnostech, které program Vezmi a čti nabízí  ZDE