První farní den je za námi

09.10.2009 11:29

Druhou zářijovou neděli tedy 13. 9. 2009 se v naší farnosti uskutečnil první farní den. Ne všichni se ho mohli, ať už z jakýchkoliv důvodů, zúčastnit (a že mají opravdu velmi čeho litovat). Vše začalo slavnostní ranní mši svatou, při které se v obětním průvodu přinášely dary, které symbolizovaly životní chod našeho farního společenství.

A odpoledne se pak na farní zahradě naplno rozeběhl organizátory perfektně připravený program. Počasí vyšlo nádherně, k tomu výborná muzika, bohaté občerstvení, a tak po přivítání návštěvníků se otevřela Bible a začala skvělá módní přehlídka postav Starého zákona, která byla vtipně moderována nejstaršími postavami lidstva Adamem a Evou. Zhlédli jsme celou plejádu osob, počínaje jejich potomky Kainem a Ábelem přes slavného stavitele lodí Noeho až po Jonáše v břiše velryby. Dál pokračovala volná zábava při muzice, kdo chtěl mohl si zatancovat, kdo nechtěl, anebo neměl odvahu (třeba jako já), ten si mohl vesele zazpívat, nebo si jen tak popovídat s přáteli třeba o věcech, na které není jindy v dnešní uspěchané a hektické době pořádně čas. Čas ostatně plynul jako při všech podobných vydařených akcích jako voda, a tak přišla na řadu další scénka, která nás inspirovala k tomu, že bychom se mohli s naším duchovním otcem Janem setkat nejen v kostele při bohoslužbě, ale i u nás doma při neformálním setkání, kdy se dá přece jen lépe popovídat o věcech, které nás trápí, anebo naopak zajímají. Myslím, že by to bylo určitě prospěšné pro obě strany, aby i otec Jan poznal, jak žijí jeho ovečky a co je případně trápí. Dál následovala opět volná zábava, občerstvení, které pro nás připravilo spoustu našich šikovných a obětavých hospodyněk ať už v podobě sladké, tekuté, anebo třeba opečeného buřtíku. Děti se rovněž nenudily, byl pro ně zajištěn skákací hrad a další atrakce. Mezi tím vším proběhla vědomostní soutěž o znalostech naší farnosti a nutno podotknout, že na první pohled zdánlivě jednoduché otázky nebyly až tak jednoduché a spoustě z nás pěkně zamotaly hlavu. Poté ještě proběhlo vyhlášení o nejpilnější docházku našich ministrantů a pomalu se blížil večer. Kapela musela několikrát zahrát poslední písničku na rozloučenou, protože nikomu, a zvlášť naší omladině, se ještě nechtělo končit, ale jak praví přísloví, v nejlepším se má přestat, a tak se pozvolna začalo s úklidem zahrady. Byl to nádherný den, za který patří veliké díky a pán Bůh zaplať našemu otci Janovi, všem organizátorům, hospodyňkám a kuchařkám, všem, kteří připravovali a šili nádherné kostýmy a všem ostatním, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě tohoto setkání, protože obětovali určitě desítky a desítky hodin ze svého času, aby byli všichni spokojeni a všechno dopadlo tak jak dopadlo, to znamená, na podtrženou jedničku s hvězdičkou. Myslím si, že všichni kdo tam byli, určitě nelitovali a jistě se těší na příští rok na další podobné setkání, i když možná kdo ví, třeba nebudeme muset čekat tak dlouho a za půl roku se třeba sejdeme na farním večeru který se již stal tradicí. Ještě jednou tedy díky za krásně prožitý den a hodně úspěchů a Božího požehnání do dalších podobných akcí.

                                                                                                                                                               Jaroslav Hlaváč

Fotky z 1. farního dne (13.9.2009) najdete ZDE (odkaz na web skupiny Živel, v rozbalovacím tlačítku na konci jejich stránky vyberte v rozbalovacím tlačítku fotogalerii akce - Náměšť nad Oslavou 13.9.2009)