Pozvánka

17.04.2009 23:18

Zdravíme všechny příznivce křesťanské hudby, filmu, divadla a výtvarných děl!

 

Letos se uskuteční již 3.ročník festivalu křesťanské kultury

Náměšťfest 2009

 od pátku 12.6. - 18:00 hodin - do neděle 14.6. 2009 - 10:15 hodin
( pro některé možná i nepřetržitě (:-))) ).

Letos se představí:

Ja.S - Náměšť nad Oslavou, Spirituál kvintet

Plamínky - Náměšť nad Oslavou, Schola - Velká Bíteš

Leonardo Teca - Horní Vilémovice, Soumrak - Zbraslav u Brna

Scholička OK – Šitbořice, Josef Pěnčík - Jakub Deml

Soubor Vysočina – M. Budějovice, Nalomená Třtina - Kolín

Rosa - Rokytnice nad Rokytnou, Poločas - Tvarožná

Ondřej Herzán – Třebíč, Vocativ – Kutná Hora

Angles – Krnov, Skupina Mrrk - Zlín

Skupina N.D.E.  - Bratislava

Skupina Michael - Lanškroun

Kromě hudby bude součástí festivalu výstava fotografií a vyprávění o Janu Demlovi. Rádi bychom také pozvali Spirituál kvintet k neformálnímu posezení s ohněm a kytarou. Jistotou slovního provedení festivalem je "záruka dobré zábavy" Luděk Strašák.

No a jako novinku zavádíme gastronomickou přehlídku kuchařek, cukrářek, a jiných pokrmových tvůrců na téma: Pokrm s křesťanskou tematikou.
Vstupné: pátek 100,- Kč, sobota 30,- Kč, celý víkend 120,- Kč

 

Na všechny se těší pořadatelé z farnosti sv. Jana Křtitele
čtěte dále….

 

Jak se k nám dostanete?

 

Vlakem: trať Brno – Jihlava, zastavují u nás rychlíky z Plzně a Bohumína

Autobusem : dálkové spoje z Brna a Českých Budějovic

Lodí : ze severu po řece až od Žďáru ( nutno přenést přes přehradní hráz Mostiště ) z jihu pouze pro zdatné veslaře ( proti proudu )

Letadlem: Vojenské letiště Sedlec, polní letiště Jinošov

Pěšky: GPS souřadnice Loc: 49°12'27.887"N, 16°9'29.72"E

Na kole: dálková cyklotrasa „Mlynářská stezka“ ,5109 a 5108

 

 

Ubytování

Zájem o přespání na faře (nutný vlastní spacák a karimatka – jinak zdarma) hlásit předem na mail - jar68.hruby@seznam.cz. Spaní ve vlastních stanech na uzavřené farní zahradě – místě konání – taktéž zdarma bez předchozího ohlášení. Spaní v několika-hvězdičkových hotelech v Náměšti a okolí si zajišťuje každý sám.

 

Co je ještě u nás k vidění ?

Zámek

Na místě dnešního zámku stával gotický hrad, zbudovaný v 2. polovině 13. století pány z Lomnice. Jeho pozůstatkem je válcová věž z lomového kamene. Hrad byl přestavován a rozšířen pozdně goticky, část stavby se později začlenila do renesančního zámku, který postavili v letech 1565 - 1578 Žerotínové, příznivci Jednoty bratrské. Od roku 1530 zde měla Jednota slavnou tiskárnu, v roce 1578 převedenou do blízkých Kralic. Po Bílé hoře prodal Karel st. ze Žerotína Náměšť svému příbuznému Albrechtovi z Valdštejna (1628), který ji za rok postoupil Werdenberkům. Od roku 1752 byl zámek v majetku Haugviců z Biskupic. Po požáru (1760) barokně přestavěn a upraven, odstraněny zbytky pevnostního charakteru.

 https://www.pruvodce.com/namestnadoslavou/

Přírodní park „Údolí Oslavy a Chvojnice“

Jedná se hluboce zaříznuté říční údolí, kde si řeka razí cestu přes velmi tvrdé granulitové horniny. To se projevilo vznikem četných skalisek, které na mnoha místech dodávají údolí Oslavy ráz kaňonu. Údolí je velice atraktivní pro turistické vycházky, vede jím několik turistických značek. V údolí se nachází několik chatových osad, vodních mlýnů (Skřipinský, Senoradský a Ketkovický), romantických zřícenin (Lamberk, Sedlec, Kraví hora a Levnov, neboli Ketkovický hrad vypínající se na skále nad soutokem Oslavy s Chvojnicí). Na údolím se nachází altán Gloriet a boční strž Divoká rokle s četnými peřejemi a drobnými vodopády.

Na území rezervace se vyskytují ve významné míře následující chránění živočichové - kovařík a přástevník kostivalový a tyto rostliny dvouhrotec zelený, jazýček jaderský a koniklec velkokvětý.