POZVÁNKA NA NÁMĚŠŤFEST

01.06.2014 21:34

 

Přípravy na Náměšťfest 2014 jsou v plném proudu. Upravuje se pódium na farní zahradě, věsí se plakáty a vůbec všechno se dělá, abychom od 12.6. do 15.6. mohli přivítat v naší farnosti hosty zblízka i zdaleka. A jestli se vyplatí si na tyto dny udělat volno? Já myslím, že ano. Posuďte sami.

Ve čtvrtek 12.6. se od 19:00 uskuteční v zámecké jízdárně koncert skupiny JAVORY, kterou není asi déle potřeba představovat. Již od 18:30 bude čekání zpříjemňovat skupina Soumrak na nádvoří. Je možné, že na zahájení festivalu (nebo jindy v jeho průběhu) přijede kromě jiných hostů také otec biskup Vojtěch Cikrle. Těšme se, a modleme za to, bylo by to krásné!

V pátek je na pořadu od 18 hodin mše svatá a po ní od 19:30 koncert chrámového souboru SERAFÍN – (Musica animata junior) - který přiveze tradiční host festivalu Karel Tomek.

V sobotu začínáme odpoledne ve 14 hodin ve farní zahradě ( nebo v případě deště v sokolovně) s rodinnou kapelou z Velkých Bílovic – MARIÁN a ÚLETY. Po nich příjde na řadu mluvené slovo - Prof. PhDr. ThDr. MUDr. et. Dr. JAROSLAV MAXMILIÁN KAŠPARŮ, Ph.D., Dr.h.c. Jeho působení a promluvy jsou natolik vyhledávané, že také není třeba více slov. Po něm vystoupí dvě scholy. Jedna z Mohelna a druhá – považte!!! – až z Prostřední Bečvy ( pod Radhoštěm). Dále se představí skupiny NANOC a závěr soboty bude od 18 hodin patřit muzikálu JESUS CHRIST SUPERMLÁD o cestě lidu k narození božího Syna. To celé v podání „Spojených farností“. Nenechte si ujít – po loňském úspěchu je další zaručen!

Neděle začíná mší svatou v 9:00 hodin. Po jejím skončení bude probíhat žehnání dopravním prostředkům. Vyleštěné miláčky ( auta, kola, koloběžky, motocykly, lehokola, kamióny…) můžete přistavět na parkoviště před kostel, sežeňte si rybičky !

Odpolední program se pak odehraje od 14 hodin opět ve farní zahradě (nebo v zámecké jízdárně). Jako první vystoupí SVATOJÁNŠTÍ BROUČCI, naše domácí líheň – to musíte vidět a slyšet ! Po nich příjde na řadu JITKA ŠURANSKÁ se svými lidovými písničkami s houslovým doprovodem. Dalším účinkujícím je skupina mladých a skvělých hudebníků - D.N.A.BRNO , kterou jste měli možnost nedávno sledovat také na TV Noe. Neděli zakončí skupina z Turnova – PRANIC. Evangelický duchovní se svými přáteli nám zazpívají o tom, proč vlastně festival děláme – o radosti z radostné zvěsti.

Po celý víkend bude na zahradě (nebo azylu pod střechou) zajištěn i program pro děti – dílničky, hopsadla, skákací hrad, hračky-plačky, co kdo chce. Jídla a pití taky dost. Na zahradě můžete i přespat ve stanu. Vstupné je 150,- Kč na Javory ve čtvrtek, jinak vše na vašem dobrovolném uvážení. Případný kladný výsledek hospodaření použijeme na opravu plotu mezi školou a farou. Těšíme se na vás a vezměte i své známé.

Jaroslav Hruby.