Pozvánka na koncert REQUIEM

28.10.2011 21:34

Cordial musica o.s. vás zve na ojedinělí hudební zážitek, při kterém vystoupí bezmála stovka mladých hudebníků z Vysočiny…

 

Neděle 6. listopadu 19:00hod.

kostel sv. Jana Křtitele v Náměšti n/Osl

 

Program:

W. A. Mozart

Laudate dominum (KV 339)

Ave verum (KV 618)

REQUIEM d moll (KV 626)

Pro sóla, sbor a orchestr

…………..

Vystoupí: spojené sbory: Chrámový soubor JA.S, Santini, Notissima, Coruscante

Orchestr Cordial

Řídí: Karel Tomek

Vstupné dobrovolné

………………………………………………………………………..

Měsíc listopad je již tradičně věnován vzpomínkám na všechny zemřelé. Je to ale také čas přemýšlení o svém vlastním životě, jeho smyslu, hodnotě a konečném určení. Proti dnes velmi rozšířenému modernímu mýtu o krutosti smrti, nesmyslnosti utrpení a těžkém odchodu z tohoto dočasného života stojí zpráva radosti a naděje, založená nejen na konkrétních faktech racionálního uvažování, ale také na svědectví mnohých pozůstalých, kteří doprovázení svých blízkých prožívají jako slavnost, kdy se jejich milovaní s důvěrou odevzdávají do všeobjímající Boží lásky a milosrdenství. Toto téma se rozhodla uchopit a převést do hudební podoby Mozartova Requiem bezmála stovka mladých hudebníků z Třebíče, Telče, Náměště nad Oslavou a mnohých dalších míst. Výsledkem jejich důkladné a dlouhodobé přípravy bude celkem sedm koncertů, které zazní v šesti městech Vysočiny a derniéra pak v Brně. Svoje síly spojily pěvecké sborySantini z Telče, Chrámový soubor JA.S z Náměště nad Oslavou, pěvecký sbor Notissima z Katolického gymnázia v Třebíči a třebíčský pěvecký sbor Coruscante, které dohromady utvořily kompaktní šedesátičlenný smíšený pěvecký sbor. Orchestr Cordial tvoří třicet hudebníků nejen z kraje Vysočina, ale také ze vzdálenějších míst. Blok nadšených muzikantů pak uzavírají skvělí sólisté, sbormistr Veronika Hrůzová a dirigent Karel Tomek. Záštitu nad celým projektem převzala občanská sdružení Cordial musica z Náměště nad Oslavou a Průvan z Telče.

Vstup na všechny koncerty je dobrovolný. Hudebníci, kteří mnohé náklady hradí ze svých vlastních zdrojů, však doufají ve vyrovnaný rozpočet. To je možné pouze za přispění posluchačů a sponzorů.

 

Dovolte nám, abychom vás tímto pozvali ke sdílení úchvatné Mozartovy hudby spolu se všemi, kteří ji pro vás připravili.

 

Mozartovo REQUIEM (KV 626) a další skladby zazní v těchto termínech:

 

  • Sobota 5. listopadu v 19 hod. v kostele sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou
  • Neděle 6. listopadu v 15 hod. v kostele sv. Václava v Křižanově
  • Neděle 6. listopadu v 19 hod. v kostele sv. Jana Křtitele v Náměšti nad Oslavou
  • Neděle 13. listopadu v 15 hod. v kostele Jména Ježíš v Telči
  • Neděle 13. listopadu v 19 hod. v bazilice sv. Prokopa v Třebíči
  • Sobota 26. listopadu v 15 hod. v kostele Nanebevzetí P. Marie v Troubsku
  • Sobota 26. listopadu v 19 hod. v kostele Nanebevzetí P. Marie v Brně („U Jezuitů“)