Poděkování za misijní jarmark v Náměšti a ve Vícenicích od P. Jiřího Šlégra národního ředitele PMD

01.06.2014 21:33

Poděkování za misijní jarmark v Náměšti a ve Vícenicích

Milí přátelé, s velikou vděčností Vám chci předat četné vzkazy díků a modliteb, která k nám přichází např. ze Zambie, Ugandy, Keni, Bangladéše, Srí Lanky, Papuy-Nové Guineje, Surinamu a Guyany, protože právě sem jsme během poslední doby věnovali naši pomoc. S radostí potvrzuji, že jsme od Vás v období od června do konce roku 2013 dostali dar 18.900,- Kč (výtěžek z misijního jarmarku). Díky Vaší štědrosti se na mnoha místech ve světě šíří radost. Za uplynulý rok dostalo 67 519 chudých dětí a přibližně 300 seminaristů kvalitní a systematickou pomoc v 18 diecézích a 8 zemích. Postavilo se či opravilo se 11 kostelů a 20 klášterů, far a center, dům pro staré a nemocné apod.. Papež František, jehož misie podporujeme, říká: "Dobro vždycky tíhne k tomu, aby se sdílelo. Zatímco sdílíme dobro, ono zapouští kořeny a rozvíjí se." Jeho jménem Vám děkuji za šíření tolik potřebného dobra, těším se na další spolupráci a vyprošuji Boží požehnání.

P.Jiří Šlégr, národní ředitel Papežských misijních děl.

..