Ohlédnutí za tříkrálovým průvodem

03.01.2013 09:20
V sobotu proběhlo v Náměšti posedmé tradiční přivítání Tříkrálového průvodu s mudrci na koních a prostým lidem nesoucím dary do Betléma.

Zpestřením letošního ročníku byla účast dětského folklórního souboru Křemínek, který Ježíškovi zatancoval a zazpíval, ale také účast tvůrčí skupiny Frmol, která pro českou televizi natáčela jeden z dílů o českých tradicích. A tak se mohli účastníci průvodu i ostatní návštěvníci (kterých se sešlo přes 300) setkat také s hercem Miroslavem Táborským, jenž svým komentářem bude tento pořad provázet. Vysílat by se měl příští rok v lednu.

Průvod tradičně připravují členové MO KDU-ČSL v Náměšti společně s ostatními farníky od sv. Jana Křtitele z Náměště za pomoci Městského kulturního střediska. Jedná se o neoficiální podporu Tříkrálové sbírky Charity ČR. Proto také v řadách těch, kteří přišli průvod pozdravit nechyběl vedle pana starosty Vladimíra Měrky také ředitel oblastní charity v Třebíči pan Jašek. Požehnání poutníkům na cestu dal duchovní správce náměšťské farnosti Jan Nekuda. U živých jesliček si všichni mohli zazpívat koledy za hudebního doprovodu místní scholy Svatojánských Broučků a také se ohřát čajem či svařákem. Krásné sobotní dopoledne slovem provázela Mgr.Veronika Kafková. 

Foto pořídil ing. Ivo Dvořák - fotogalerie ZDE

Fotogalerie Horáckých novin - odkaz ZDE