Misijní neděle 2009

06.10.2009 08:13

 

Misijní neděle, kterou vyhlásil papež Pius XI., každoročně probíhá předposlední říjnovou neděli, letos 18.10. Věřící si mají uvědomit své misijní poslání. Působení misionářů oceňuje a podporuje i Svatý otec Benedikt XVI.

 

Právě Papežská misijní díla (PMD) nemalou mírou přispívají k zlepšení celé situace. V Poselství k Misijní neděli Svatý otec Benedikt XVI. jejich působení oceňuje a prosí, aby rostlo nadšení pro misie, pro šíření Božího království a pro podporu misionářů.

Papež uvádí: "Chtěl bych poděkovat Papežským misijním dílům a podpořit je v této nepostradatelné práci, která zajišťuje animaci, misionářskou formaci a ekonomickou pomoc mladým církvím. Skrze tyto papežské instituce se úžasným způsobem realizuje společenství v Církvi – uskutečňuje se výměna darů, vzájemná pomoc, společný misionářský projekt."

Misijní most modlitby, tj. modlitba za misie, se uskuteční v předvečer Misijní neděle, v sobotu 17.10. ve 21.00 hodin. Je možné pomodlit se v kostele nebo na jiném místě růženec nebo jakoukoliv jinou modlitbu s úmyslem za misie.

Simona Brejchová, asistentka národního ředitele PMD