Milion dětí se modlí za jednotu a pokoj

13.10.2010 09:08

Ústřední komise venezuelských katolíků zve všechny dne 18. 10. 2010 v 9.00 hodin k účasti na modlitbě za jednotu a pokoj ve světě. Myšlenka vznikla v Caracasu roku 2005 – Milion dětí z celého světa se sjednotí v modlitbě růžence s Matkou Boží, Pannou Marií.
   

Hlavní myšlenkou celé iniciativy je probudit v dětech vědomí potřebnosti a pomoci modlitby k dosažení vnitřního pokoje každého člověka, k dosažení jednoty a smíření v rodinách, v naší zemi a na celém světě. Růženec navrhl Jan Pavel II. jako modlitbu míru: "Jsem dnes přesvědčen o účinnosti této modlitby jako zdroji míru ve světě a v rodinách."  Celou akci uspořádala Ústřední komise venezuelských katolíků.

K účasti na tomto projektu není nutno organizovat speciální setkání nebo vydávat peněžní prostředky a nemusí se nikam cestovat. Důležité je shromáždit se k modlitbě růžence právě tam, kde se zrovna budete nacházet, a to 18. října 2010 v 9.00 hodin ráno.
 
Letitá zkušenost modliteb ukazuje, že podobné akce mají v současném světě velký význam. Podobné modlitby doopravdy odráží skutečné přání lidí žít v míru, souladu a lásce. Už v minulém roce měly děti v České republice možnost připojit se k iniciativě.
 
Brožurky a plakát k celé akci je možné získat na Katechetické sekci České biskupské konference. Pokud budete mít fotografie nebo materiály pro zpětnou vazbu k celé akci, můžete je zaslat el. poštou na adresu katechet@cirkev.cz.
 

Odkazy:

www.milion-deti.net