JABLKOBRANÍ 2011

19.09.2011 22:07

Máte-li pole, zahrádku, nebo jen tak pěstujete něco za oknem a myslíte si, že se letos opravdu zadařilo? Nebo se vám podařilo vypěstovat něco extra, s čím si příroda opravdu pohrála?

Tak si to nenechávejte pro sebe, ale přineste to ukázat na 3.ročník Jablkobraní, které se uskuteční 1.10.2011 ve farním dvoře od 10 do 16 hodin. Tato již tradiční podzimní výstava výpěstků z Náměště a okolí v loňském roce zaznamenala vysokou účast vystavovatelů i obdivovatelů. Velké pozornosti se těšila také přehlídka jablečných moučníků, letos rozšířená na jakékoliv ovoce. Nemáte-li se tedy čím pochlubit po stránce pěstitelské, ale znáte –li nějaký dobrý recept, pak budete srdečně vítáni i s ovocným moučníkem. Každý, kdo přinese soutěžní moučník, bude odměněn, nezapomeňte přinést recept s sebou !

Kategorie vystavovaných výpěstků budou letos opět: ovoce, zelenina, květiny a kuriozity.

Kromě výstavy bude také možnost zeptat se profesionálů na vaše zahradnické problémy a v rámci výstavy bude také dán prostor pro prodej vašich zahradnických přebytků. K zakoupení budou také rukodělné výrobky, dušičkové květiny, burčák, jablečný mošt, víno, sušené ovoce a další přírodní produkty.

Prodej sadbového materiálu letos zajišťuje firma „Zahrada Matůšů“ z Horních Lhotic, chryzantémy a macešky přivezeme jako tradičně z Kuroslep.

Vstupné na výstavu je dobrovolné, občerstvení je po celý den zajištěno.
Výtěžek z jablkobraní poputuje na opravy farního dvora.

Prosíme zájemce o vystavení exponátů, nebo moučníků, případně prodejce svých zahradních přebytků, aby je dopravili v pátek 30.9. od 16 do 18 hodin na farní dvůr. Více informací získáte na tel. 724 680 012.