Děkovný dopis Národního ředitele Papežského misijního díla P. Jiřího Šlégra

28.12.2009 09:45

 

            ŘKF Náměšť nad Oslavou

                                                                                  P. Jan Nekuda

                                                                                  Masarykovo nám. 51

                                                                                  675 71 Náměšť nad Oslavou

 

18.12. 2009, Špindlerův Mlýn

Č.j. 118/09

 

Milí přátelé,

S velkou radostí Vás zdravím a vážím si toho, že otvíráte srdce potřebám druhých lidí. Upřímně děkuji za Vaše dary zaslané v půběhu srpna 2008 až listopadu 2009: 3.000,- Kč (přijato dne 1.8. 2008), 12.000,- Kč jako výtěžek z plesu na podporu bohoslovců v misiích (přijato 7.7. 2009) a 11.100,- Kč z akce Misijní koláč (přijato 29.10. 2009).

V letošním roce můžeme díky štědrostí dárců skrze Papežské misijní dílo dětí pomoci téměř 133 tisícům chudých dětí v 9 zemích světa. Skrze život zachraňující projekty a projekty zajišťující křesťanskou a školní výchovu budou obdarovány děti z Papuy-Nové Guineje, Surinamu, Guyany, Jamajky, Ugandy, Zambie, Malaxi, Bangladéše a Indie.

Prostřednictvím Papežského misijního díla sv. Petra apoštola přispějeme na bohoslovce v seminářích v Malaxi, Zambii, Ugandě, Papui-Nové Guineji a Bangladéši.

Skrze Papežské misijní dílo šíření víry zprostředkujeme pomoc církvi v Papui-Nové Guineji, Zambii, Ugandě a Bangladéši. Místní lidé potřebují postavit a opravit kostely, kaple, formační centra, fary a řeholní domy.

Je velmi krásné, že se s druhými můžeme dělit o svůj chléb a svou víru. Vyprošuji Vám k této pomoci dary Ducha Svatého a s láskou žehnám.

 

P.Jiří Šlégr,

Národní ředitel PMD

 

Poznámka webmastra: Kromě výše zmiňovaných darů byl ještě v roce 2009 napřímo podpořen z výtěžku farního plesu částkou 8.500,-Kč bohoslovec Joseph Mukasa Balikudembe, kterého má naše farnost již několik let adoptovaného na dálku.