Církevní rok s Pannou Marií

06.10.2009 08:05

Na poslední čtvrtinu roku 2009 připravilo Diecézní muzeum v Brně cyklus přednášek s názvem "Církevní rok s Pannou Marií".

 

Brno: V rámci projektu "Církevní rok s Pannou Marií" proběhne sedm odborných přednášek s mariánskou tematikou z pohledu historie, dějin umění, etnografie, muzikologie a teologie.

Cyklus zahájí 29.10. Vladimír Maňas příspěvkem o mariánských motivech v hudbě, v tématu pak bude pokračovat 5.11. Jiří Plocek s přednáškou o mariánské lidové písni, 12.11. nás Aleš Filip seznámí se změnami mariánské ikonografie na konci 19. století, 19.11. vystoupí Alena Kalinová z Etnografického ústavu v Brně s příspěvkem o mariánských motivech v lidovém umění, 26.11. nás Pavel Večeřa provede po evropských mariánských poutních místech, 3.12. promluví Zora Wörgötter z Moravské galerie v Brně k tématu české barokní pouti a 10.12. cyklus uzavře komponovaný pořad připravený manželi Osolsobě s názvem Panna Maria v české poezii.

Přednášky se budou konat vždy ve čtvrtek v 18.00 hodin v sále brněnského biskupství (Petrov 2, Brno).