29. 5. 2009 NOC KOSTELŮ

23.05.2009 23:16
Přátelé,
snad Vás neurazí tato má pozvánka na NOC KOSTELŮ, projekt, který v naší zemi nemá obdoby.
Uskuteční se již tento pátek 29. 5. 2009 a náš kapucínský kostel v Třebíči se do něj také zapojil.
 
NOC KOSTELŮ je otevřená náruč farního společenství směrem k lidem, kteří do kostela nechodí, zejména ke všem, kdo se považují za nevěřící.
 
Jejich postoj je často ovlivněn předsudky, které ve společnosti nepřátelé církve záměrně šíří.
 
Velmi rád bych tedy na tento experiment pozval Vás i Vaše blízké a zároveň bych Vás chtěl poprosit o pomoc s propagací tohoto projektu.
 
Pokud Vám to nebude proti mysli, přepošlete, prosím, tento e-mail někomu ze svých přátel a známých. A pokud byste byli tak moc hodní a umístili na svou webovou prezentaci alespoň nenápadnou zmínku o NOCI KOSTELŮ, budu Vám velmi vděčný. Na oplátku nabízím zveřejnění odkazu na Vaše stránky na našem farním webu "www.jejkov.cz".
 
Předem děkuji za Vaši vstřícnost a přeji vše dobré od Pána!
 
P. Vlastimil Protivínský
 

Třebíč-Jejkov, kostel Proměnění Páně

Program Noci kostelů 29. května 2009

17:15 17:50 Modlitba růžence vedená jednotlivými společenstvími »»» »»» Moje Noc
18:00 18:50 Mše svatá s dětmi a pro děti »»» »»» Moje Noc
18:50 19:10 Zpívané nešpory »»» »»» Moje Noc
19:15 19:45 Prezentace Skautu  »»» »»» Moje Noc
19:45 20:15 Kdo zpívá, dvakrát se modlí
Zpívá Musica animata Třebíč pod vedením Ing. Karla Tomka »»»
»»» Moje Noc
20:15 20:30 Na skok do historie jejkovského kostela
Povídání o historii kapucínského kostela Proměnění Páně v Třebíči »»»
»»» Moje Noc
20:30 21:00 Zpěv písní z Hosany
Kytara + zpěvník Hosana + pořádná dávka nadšení = skvělý duchovní i kulturní zážitek »»»
»»» Moje Noc
21:00 22:00 Četba evangelií v českém, německém, ruském a anglickém jazyce
Studuješ různé světové jazyky? A napadlo Tě už, že v nich bylo a dodnes je milionům lidí hlásáno evangelium? Pokud jsi tento starobylý text ve své jazykové učebnici nenašel, přijď na Jejkov a to nejen jako posluchač, ale třeba i jako čtenář! Po každ »»»
»»» Moje Noc
22:00 23:00 Malý noční koncert třebíčských varhaníků »»» »»» Moje Noc
23:00 23:50 Jejkovská filmová tvorba
Když se mladí z Jejkova postaví za kameru...  »»»
»»» Moje Noc
23:50 00:05 Půlnoční modlitba za všechny lidi hledající dobro a pravdu »»» »»» Moje Noc

»»» Moje Noc

Po celou dobu programu bude
- prezentace výsledků výtvarné soutěže k roku sv. Pavla; - v kapli Panny Marie Bolestné adorace za úspěch misií a nové evangelizace; - v prodejně Agnes prezentace a prodej křesťanské literatury, zvukových a filmových nosičů; - u hlavního vchodu mo »»»

Informace o kostele:

Kostel Proměnění Páně, Třebíč-Jejkov

Historie kostela Proměnění Páně je spjata se vznikem jejkovského kapucínského kláštera. Kapucínský klášter na Jejkově byl založen na podnět Františka Augustina z Valdštejna (16661684) roku 1684. Základní kámen kláštera byl položen 3. června 1687. Protože to nebyla žádná veliká stavba, byl konvent hotov koncem roku 1690 a v lednu 1691 byl obydlen. Téměř sto let, tj. do zřízení jejkovské farnosti byl kostel konventní: sloužil zejména řeholní rodině. Tu k slavení mše svolával zvonek ze sanktusové věžičky. Mniši žijící v klášteře vypomáhali v okolí. Konventní kostel byl od kláštera oddělen v roce 1784, kdy byla zřízena Římskokatolická farnost Třebíč-Jejkov. Faru zprvu obsazovali diecézní kněží. Ke kapucínskému řádu byla fara inkorporována v roce 1803.
Jejkovský klášter byl komunisty zrušen násilně v noci z 27. na 28. dubna 1950.

https://www.jejkov.cz/

GPS 49°12'49.36"N; 15°53'6.94"E

Návaznost na dopravu:
Třebíčí prochází železniční trať č. 240 Brno - Okříšky, Jihlava/České Budějovice. Nádraží se pak nachází doslova několik desítek metrů nad kostelem Proměnění Páně. Dolů ke kostelu seběhnete za 5 minut. Šlapat nahoru do prudkého kopce od kostela k nádraží zabere i zdatným sportovcům minut deset.

Při cestě městskou dopravou můžete vystoupit buď na ulici Cyrilometodějská, nebo na centrálním Karlově náměstí. V obou případech to k nám budete mít asi 3-5 min. cesty.

Při cestě autem se držte místních ukazatelů Centrum P-2, Stadion P-2 nebo Zimní stadion P-2. Ty Vás bezpečně navedou na parkoviště za kostelem (vždy na něm bývá dost volných míst).