1. Misijní jarmark 2010

24.10.2010 22:35

 

Bratři a sestry, tak už je to za námi. To, na co jsme se tak těšili, co jsme připravovali s obrovskou radostí, ale také s velkým otazníkem - 1. Misijní jarmark naší farnosti. A chce se mi nahlas křičet, že výtěžek z Misijního jarmarku činí 21 902 Kč!!! Zdaleka jsme překonali výtěžek loňského Misijního koláče a to navzdory tomu, že se musel najít nejen někdo, kdo něco vyrobí, ale že se najde i někdo, kdo si to koupí. A našli se “výrobci” i spousta kupujících. A bylo na co koukat a z čeho vybírat.

 Milí přátelé, díky vám všem, kteří jste se do Misijního jarmarku jakýmkoliv způsobem zapojili. Misijní jarmark je zcela něco nového - a nutno podotknout, že většina farností o pořádání této akce vůbec neví. I my jsme nevěděli, jak se tato myšlenka ujme. Vyrobí vůbec někdo něco? Přijde vůbec někdo na faru? Nebo každý bude spěchat domů vařit, mimo to je taky dost zima…Ne, v naší farnosti se našlo hodně lidí, kteří si uvědomují, že je třeba pomáhat konkrétním činem. Bratři a sestry, článek píšu jedním dechem jen několik hodin potom, co jarmark skončil. Plná dojmů a myšlenek, inspirace a nápadů, co by se dalo příště vylepšit, o co by se Misijní neděle dala obohatit. A tak tajně doufám, že mě v tom nenecháte a že 2. Misijní jarmark bude zase tak krásný.

Na závěr dovolte, abych poděkovala několika milým lidičkám - těm, co si nachystali kostýmy na obětní průvod a byli ochotní se přestrojit. Těm, kteří Misijní jarmark chystali, prodávali výrobky a uklízeli, prodávali občerstvení. A na závěr těm, kteří hlídali děti, aby se to vše mohlo uskutečnit.

 

Přeji vám krásně prožité dny v kruhu vašich nejbližších. Veronika Kafková

 

 

A protože během jarmarku byl mnohokrát vyptáván recept na Misijní punč, tak vám zde otiskujeme jeho recepturu

750 ml čaje, 200 g cukru krystal, 3 pomeranče a 1 citron i s kůrou (důkladně omyté), skořice celá, 2-3 hřebíčky, 250 ml červeného vína a 180 ml rumu

 

Čaj nalijeme do hrnce, přidáme cukr, strouhanou kůru z citronů a dvou pomerančů, hřebíčky a skořici a 5 minut povaříme. Přecedíme do jiného hrnce, přilijeme víno a zahřejeme až téměř k varu. Odstavíme, přilijeme štávu z pomerančů a citrónu (můžeme přidat i pomerančový džus), dále přidáme rum a zamícháme. Nejlépe podáváme v předehřátých sklenicích.