Vítejte na oficiálních stránkách římskokatolické farnosti Náměšť nad Oslavou

Farnost je prostor, kde věřící spolu žijí a shromažďují se. Nemusí jít o uzavřené území, jako tomu bylo dříve, kdy každý patřil do určité farnosti podle místa svého bydliště vždy a všude, ale bude to platit ve většině případů i nadále. Ať tak či tak by každý měl někam patřit. Věřící, který nemá žádný okruh lidí, kteří s ním sdílejí víru, a který nemá „svůj“ kostel a „svého“ kněze, těžko bude mít živé vědomí církve. Termín „farnost“ bude označením pro duchovní prostor, kde věřící vytvářejí společenství svého druhu, jsou osobou kněze zapojeni do hierarchické struktury církve a alespoň do určité míry žijí společný osobní i náboženský život.

(Jaromír Neugebauer)

Pro farnost Hartvíkovice byly 15. 10. 2018 spuštěny nové samostatné farní webové stránky:

Výmalba kostela sv. Jana Křtitele

V kostele sv. Jana Křtitele probíhá po více jak 40 letech výmalba interiéru. Tónování výmalby je zvoleno do světlých barev – lomená bílá a okrová světlá.  Výmalbě předcházela kompletní rekonstrukce elektroinstalace v kostele, která byla realizována v první polovině tohoto roku.

Jak je vidět na fotografiích, aby mohlo dojít k zapravení prasklin a následné výmalbě, bylo třeba nejprve „vyplnit“ lešením celý prostor kostela.

Foto - výmalba kostela v Náměšti

Společné tvoření adventních věnců a vánočních výzdob

Milé dámy (i pánové) přijďte na společné tvoření adventních věnců a vánočních výzdob, aby naše domovy zavoněly čerstvým chvojím. Kdy: v neděli 22. listopadu od 14 hodin Kde: náměšťská fara - špýchar Co bude připraveno: různé chvojí a hloží, pracovní nástroje, podklady na věnce, ozdoby, svíčky, stuhy a dobré rady celého výrobního kolektivu, teplé občerstvení Cena: se bude odvíjet od množství věcí, které použijete na svůj věnec, a které byly předtím zakoupeny v obchodě (takže pokud si třeba přinesete vlastní podklad a svíčky, tak 0 Kč) Co si přinést s sebou: vřele doporučujeme pracovní rukavice pokud máte, přineste vlastní zahradnické nůžky, podklad pro věnec nebo silikonovou tavnou pistoli a pokud již máte představu,...

Příprava na biřmování

Od konce září 2015 začne v Náměšti po 5 letech společná příprava na svátost biřmování. Biřmování je svátost, kterou by měl přijmout každý pokřtěný, aby se posílil ve svém spojení s Kristem a církví a obdržel sílu Ducha Svatého ke svědectví o víře. Na přípravu se mohou přihlásit maldí od 16 let nebo dospělí, kteří ještě tuto svátost nepřijali. Příprava bude probíhat 1 rok. Zájemci se mohou přihlásit v sakristii.

<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12

INFORMACE

OHLÁŠKY

• V kostele sv. Jana Křtitele byla ukončena výmalba interiéru a od 13. 11. 2018 jsou opět všechny mše sv. v kostele.
  • V neděli 18. 11. 2018 budeme slavit výročí posvěcení kostela - 16. 11. 1641 a zároveň při mši sv. poděkujeme za zdárné dokončení všech prací, které probíhaly v letošním roce v kostele sv. Jana Křtitele - kompletní rekonstrukce elektroinstalace a následné výmalba celého kostela.

Modlíte se růženec ?

ve farnosti (4)

v rodině (1)

sami (5)