Vítejte na oficiálních stránkách římskokatolické farnosti Náměšť nad Oslavou

Farnost je prostor, kde věřící spolu žijí a shromažďují se. Nemusí jít o uzavřené území, jako tomu bylo dříve, kdy každý patřil do určité farnosti podle místa svého bydliště vždy a všude, ale bude to platit ve většině případů i nadále. Ať tak či tak by každý měl někam patřit. Věřící, který nemá žádný okruh lidí, kteří s ním sdílejí víru, a který nemá „svůj“ kostel a „svého“ kněze, těžko bude mít živé vědomí církve. Termín „farnost“ bude označením pro duchovní prostor, kde věřící vytvářejí společenství svého druhu, jsou osobou kněze zapojeni do hierarchické struktury církve a alespoň do určité míry žijí společný osobní i náboženský život.

(Jaromír Neugebauer)

Rekonstrukce elektroinstalace v kostele sv. Jana Křtitele v Náměšti nad Oslavou

Začátkem prosince, asi po roční přípravě a projektování, byly zahájeny práce na generální rekonstrukci elektroinstalace v kostele, neboť stávající stav byl již alarmující. Kromě čím dál častějších výpadků a poruch elektroinstalace bylo značné riziko požáru či úrazu el. proudem, protože mj. některé rozvody např. ve věži nebo na půdě kostela byly ve dřevěných instalačních krabicích, na kterých je dokonce ozdobným písmem uveden letopočet 1932!

Prvním krokem k úplné nové elektroinstalaci bylo zadání zpracování projektové dokumentace včetně rozpočtu. Jelikož naše farnost nemá mnoho finančních prostředků, byl celý projekt směrován na standardní provedení. Ceníkový rozpočet byl 560 000,-Kč, kde polovina ceny prací tvořila stavební část. Provedené elektrorozvody v lodi kostela a presbytáři budou kolem bočních oltářů v zemním kanále v historické dlažbě. Ta se před zahájením díla musela v přesné kopii nechat vyrobit. Potom se při sekání elektro kanálu a položení kabelů bude moci ihned výkop začistit novou dlažbou, aby esteticky i bezpečnostně nebylo narušeno konání nedělních bohoslužeb. Tímto řešením budou i odstraněny nevzhledné kovové trubky kolem bočních oltářů. Zahájení díla předcházelo mnoho jednání s projektanty a památkáři. I výběrové řízení na dodavatelskou firmu nebylo snadné, protože nabízené ceny velmi přesahovaly rozpočet projektanta. Jako zhotovitele díla byla vybrána firma B-Stav se subdodavatelem EL-Prof.cz. s nabízenou cenou 575.000,-Kč.

3. prosince byla zahájena první etapa obnovy nové elektroinstalace s tím, že práce byly situovány mimo loď kostela, tedy do sakristie, kotelny, oratoří, věže a kůru. S ohledem na vánoční dobu byly veškeré práce zastaveny a od 8. ledna 2018 se již práce rozběhnou naplno, proto budou bývat bohoslužby ve všední dny v kapli sv. Anny. Dílo bude dle smlouvy dokončeno do 31. 3. 2018.

Po velikonocích by měla následovat výmalba kostela, na kterou je již vybrána realizační firma. Ale důležitou roli v tom hraje i otázka potřebného množství financí na farním účtu.

Za všechny vaše příspěvky a finanční dary Pán Bůh zaplať!

Příprava na biřmování

Od konce září 2015 začne v Náměšti po 5 letech společná příprava na svátost biřmování. Biřmování je svátost, kterou by měl přijmout každý pokřtěný, aby se posílil ve svém spojení s Kristem a církví a obdržel sílu Ducha Svatého ke svědectví o víře. Na přípravu se mohou přihlásit maldí od 16 let nebo dospělí, kteří ještě tuto svátost nepřijali. Příprava bude probíhat 1 rok. Zájemci se mohou přihlásit v sakristii.

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10

INFORMACE

OHLÁŠKY

• Z důvodu prací na nové elektroinstalaci v kostele sv. Jana Křtitele  jsou od 8. 1. 2018 do odvolání všechny mše svaté ve všední dny v kapli sv. Anny ve Špitálku.  Kaple se otevírá 15 minut před začátkem mše sv. , tedy v 17:45.

Koho budete volit za prezidenta ve druhém kole?

Miloš Zeman (3)

Jiří Drahoš (12)

nepůjdu volit (1)

Kanonizační řízení služebníků Božích Václava Drboly a Jana Buly