Vyjádření předsedy ČBK k rozhodnutí Ústavního soudu

02.07.2010 22:58

Arcibiskup Dominik Duka, předseda České biskupské konference vydal vyjádření k rozhodnutí Ústavního soudu z 1. 7. 2010, který neuvolnil majetek obcí a dalších vlastníků blokovaný neřešenými církevními restitucemi.

Arcibiskup Dominik Duka, předseda České biskupské konference k rozhodnutí Ústavního soudu z 1. července 2010 řekl: "Blokační paragrafy zavedl parlament, aby se vyřešilo majetkoprávní vyrovnání legální cestou přes parlament ČR na základě vzájemné konsensuální dohody mezi vládou a církvemi. Ústavní kauza ukazuje potřebu, aby nová vláda a nový parlament řešily otázku zablokovaného majetku církví a náboženských společností předpokládaným jednáním zainteresovaných stran. Důležité je, aby toto jednání přineslo spravedlivé a oboustranně výhodné řešení."