Rozhovor s otcem Janem

28.05.2009 19:06

Otče, kterého Jana máte vlastně nejraději a proč? Trefila se Vám do něj naše farnost?

Mám rád sv. Jana Evangelistu pro jeho hloubku a sv. Jana Křtitele pro jeho věrné svědectví o Kristu, pokřtěn jsem jako Jan Křtitel v kostele sv. Jana Křtitele ve Vysokých Popovicích, takže k tomu není co dodat.

Je o Vás známo, že jste zdatný poutník. Ale jak jste na tom s tou kultůrou?

S kulturou jsem na tom hůře, nechodil jsem do žádné lidušky, na koncerty nebo do divadla se také moc často nedostanu.

Když je chvilka pro zapnutí radia nebo přehrávače, jaká hudba je Vám nejbližší?

Folk.

Jste už připraven na fakt, že Vám budeme při Náměšťfestu skoro tři dny téměř doslova kempovat pod okny?

Kempování pod okny a ruch na faře není tak zlý, hlavně mít klid na spaní.

Máte už teď zálusk na nějaký bod programu Náměšťfestu? Něco, co byste si nechtěl nechat ujít?

V bývalé farnosti chodila na faru nacvičovat skupina Poločas. Slyšel jsem vždy jen nějaké útržky, na koncert jsem se nikdy nedostal. Kdyby to vyšlo nyní, nezlobil bych se. A samozřejmě Spirituál kvintet.

Takže se s Vámi na Náměšťfestu potkáme?

Věřím, že ano.