Programové tipy

01.06.2009 18:44

Zahajovací koncert

Nenechte si ujít úvodní koncert v pátek 12. června v 18 hodin (mše bude ten den dříve – bude upřesněno) v kostele sv. Jana Křtitele, na kterém vystoupí jediný profesionální host festivalu, legendární Spirituál kvintet. Před ním, a s ním zazpívá Ja.S.

Fotografická soutěž ‘09

Farní fotografická soutěž již byla zveřejněna včetně pravidel. Připomínáme uzávěrku 1. června. V rámci festivalu budou soutěžní fotografie vystaveny, vyhodnocení je plánováno na závěr června. Kromě soutěžních fotografií bude opět vystavovat svá díla fotograf pan Valenta.

Soutěž o nejlepší pokrm s křesťanskou tematikou

Milé dámy, vzpomínáte si, jak poprvé v televizi běžel seriál Doktorka Quinnová a jak si podnikavá Grace v Colorado Springs otevřela restauraci? Na stoly s červenobílým kostkovaným ubrusem pod širým nebem roznášela své dobroty a každý zapomněl na barvu její pleti…

Chci se vystříhat genderové nekorektnosti, ale naše soutěž bude nejspíš ženskou záležitostí. I když kdo ví? Možnost stejně jako Grace přesvědčit o svých kvalitách prostřednictvím svého výtvoru bude mít úplně každý. A protože nezáleží ani na skupenství, jistě si může i originálně představená „Krev sv. Vavřince“ najít své místo na stupních vítězů.

Soutěžit se bude v kategoriích: „nejlepší křesťanský moučník“, „kuriozita“ a „ostatní“. Sama soutěž proběhne anonymně, tedy naprosto nestranně. Vedle chuti pokrmu nechť kuchař nabídne písemně zdůvodnění, proč je jeho výtvor „nejlepší“ a „křesťanský“. Nezbytnou podmínkou bude to, aby byli účastníci ochotni podělit se o recepty s ostatními (formou zveřejnění v Rozsévači). Pro všechny soutěžící chystáme hodnotné ceny.

Zápis pokrmů bude v sobotu ráno, vyhodnocení bude provedeno cca ve 14 hodin. Do té doby budou výtvory vystaveny v chládku kostela.

ML