Konference Církev a stát

23.07.2010 22:52

Dne 7. 9. 2010 se bude v Brně konat 16. ročník konference nazvané Církev a stát; Manželství, děti a rodinný život v nábožensky pluralitním státě. Očekává se zájem odborníků. Diskuse se povede o aktuálních otázkách týkajících se uvedené tematiky.

Akci pořádá Katedra ústavního práva a politologie Právnické fakulty Masarykovy univerzity (PF MU) ve spolupráci se Společností pro církevní právo. Letošní ročník proběhne v úterý 7. září 2010 od 10.00 do 16.00 hodin v budově Právnické fakulty v Brně, místnost č. 109. Je očekáván zájem odborníků.

Diskuse se povede o aktuálních otázkách mezinárodních a ústavních záruk náboženské svobody ve vztahu k rodinnému životu, instituci manželství a právům dětí, o trendech českého rodinného práva a budoucnosti církevních sňatků dle návrhu nového občanského zákoníku či o významu a aplikaci manželského kanonického práva.

Témata příspěvků je nutné zaslat do 3. září 2010 na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktu. Na téže adrese se mají hlásit i zájemci o účast na konferenci bez aktivního vystoupení.

Více informací naleznete v příloze.

Kontakt:

Právnická fakulta MU