Kněžské a jáhenské svěcení v naší diecézi

11.06.2011 22:32

Brněnská diecéze

Kněžské svěcení z rukou brněnského sídelního biskupa Vojtěcha Cikrleho přijmou v sobotu 25. června 2011 dva kandidáti kněžské služby: - Petr Balát z Čejkovic a  Jiří Jeniš z Újezda u Brna. Kněžké svěcení přijme také Miroslav Prajka z Lanžhota, a to v pátek 9. září 2011 v 17.00 hodin v kostele Povýšení Svatého kříže v Lanžhotě.

Pomocný pražský biskup Karel Herbst udělí kněžské svěcení v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů v Brně-Žabovřeskách svým bratřím salesiánům, a to v sobotu 17. září 2011 v 11.00 hodin. Svěcení přijme Petr Boštík z Poříčí u Litomyšle, Petr Kalas z Horního Poříčí a Petr Zelinka z Brna.

V sobotu 9. července v 9 hodin přijmou v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně z rukou biskupa Vojtěcha Cikrleho jáhenské svěcení tři bohoslovci brněnské diecéze: student Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Karel Janů z farnosti Jámy, a dále Martin Kohoutek ze  Slavkova u Brna a Josef Novotný ze Žďáru nad Sázavou, kteří ukončili svá studia na Papežské lateránské univerzitě v Římě.

Současně s nimi přijmou svěcení ke stálému diakonátu tři kandidáti:

Bedřich Bartl z Uherčic, František Mrázek z Bořetice a  Jaroslav Zoubek ze Střelic.

Pomocný pražský biskup Karel Herbst SDB udělí jáhenské svěcení v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů v Brně-Žabovřeskách salesiánovi Václavu Jiráčkovi z Doubravice u Nových Hradů, a to v sobotu 17. září 2011 v 11.00 hodin.