Ekumenická neděle v Brně 2010

15.09.2010 23:20

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference zvou k účasti na ekumenické bohoslužbě, která se tradičně koná třetí neděli v září na řadě míst České republiky. V Brně letos proběhne 19. 9. 2010 v 17.00 hodin v Červeném kostele Českobratrské církve evangelické na Komenského náměstí v Brně. Kázáním poslouží brněnský biskup Vojtěch Cikrle.

Ekumenická bohoslužba v Brně bude letos věnována tématu pastorační služby v našich církvích a přímluvným modlitbám za tuto práci.

V rámci bohoslužby zaznějí tyto příspěvky z vybraných oblastí pastorační služby:

Pastorace v nemocnicích, P. Leo Zerhau (Církev římskokatolická)

Pastorace snoubenců a  manželů, Pavel Coufal (Bratrská jednota baptistů)

Pastorace seniorů, Květoslava Bezdíčková (Církev Československá husitská)

Pastorace lidem v krizi, Peter Beeldman (Armáda spásy )

Cesta do Emauz, Jana Křížová (Evangelická církev metodistická)

K široké účasti z našich farností a sborů zvou: Biskupství brněnské, Brněnská diecéze Církve československé husitské, Brněnský seniorát Českobratrské církve evangelické, Brněnský seniorát Církve bratrské, Bratrská jednota baptistů v Brně, Evangelická církev metodistická v Brně.