Celostátní setkání animátorů v Kroměříži

29.06.2010 10:45

Na tiskové konferenci  28. 6. 2010 organizované zastupitelstvem města Kroměříž představil ředitel Sekce pro mládež České biskupské konference P. Vít Zatloukal program Celostátního setkání animátorů, které se bude konat v Kroměříži od 15. - 21. srpna 2010 a je zaměřené na přípravu katolické mládeže pro práci mezi vrstevníky.

Smyslem akce je pomoci mladým lidem, kteří ve farnostech, školách či dalších zařízeních pro volnočasové aktivity pracují s dětmi a mládeží nebo se na tuto práci připravují. Týdenní program je zaměřen na rozvoj osobnosti a posílení komunikačních, sociálních a pracovních kompetencí. Program nabízí různé vzdělávací aktivity jako je metodika práce s dětmi a mládeží, přednášky z psychologie, etiky či biotiky, ale bude se snažit hledat i odpovědi na otázky duchovního života. Očekávaná účast je asi 500 mladých lidí ve věku od 16 do 30 let.

Svou účast potvrdili i někteří z českých nebo moravských biskupů. V pondělí 16. srpna bude celebrovat mši svatou v kostele sv. Mořice pražský arcibiskup Dominik Duka; na závěr setkání v sobotu 21. srpna bude mši svatou sloužit  olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Mezi dalšími hosty budou Věra Luxová, Marek Orko Vácha, MUDr. Petr Hach, a další. Občané města jsou samozřejmě srdečně zváni jak na tyto bohoslužby, tak i na doprovodný kulturní program.

Organizátory celé akce jsou Sekce pro mládež České biskupské konference a Asociace křesťanských sdružení mládeže (AKSM). Záštitu nad setkáním převzal olomoucký arcibiskup Jan Graubner a náměstek hejtmana Zlínského kraje Jindřich Ondruš.

Přílohy:

CSA-10_PR_logo.doc