Benedikt XVI. jmenoval monsignory brněnské diecéze

30.09.2010 22:57

Osmi kněžím brněnské diecéze předal biskup Vojtěch Cikrle dekret papeže Benedikta XVI. s udělením titulu Kaplan Jeho Svatosti.

Při slavnostní bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla v pondělí 27. září 2010, která připomněla první výroční návštěvy Svatého otce Benedikta XVI. v moravské metropoli, předal brněnský biskup Vojtěch Cikrle  osmi kněžím dekrety, jimiž je  papež Benedikt XVI. jmenoval Kaplanem Jeho Svatosti s právem užívat před svým jménem čestný titul monsignore (zkratka Mons.).

Kaplanem Jeho Svatosti byli dne 15. září 2010  Svatým otcem Benediktem XVI. jmenováni:

Mgr. Jindřich Bartoš (1955)

farář ve farnosti sv. Mikuláše ve Znojmě, děkan děkanství znojemského a vranovského.

Mgr. Josef Brychta (1949)

farář v Jemnicích, Budkově a Rancířově,  děkan  děkanství moravskobudějovického.

ICLic.Mgr. Jan Daněk (1950)

farář v Novém Městě na Moravě, děkan děkanství žďárského, obhájce svazku Diecézního církevního soudu.

Vnislav Fruvirt (1923)

farář v Brně-Bystrci, soudce Diecézního církevního soudu.

ThDr. Dušan Hladík (1959)

v současné době žijící v USA.,  pověřený péčí o české krajany v zahraničí.

Ing. Martin Holík (1960)

farní vikář  v Brně u kostela sv. Augustina,  ředitel Radia Proglas.

Mgr. Jan Peňáz (1951)

farář ve Křtinách u Brna.

ThLic. Václav Slouk (1957)

farář v Brně u sv. Jakuba, děkan děkanství brněnského, člen Kněžské rady a Sboru poradců, kanovník Královské stoliční kapituly sv. Petra a Pavla v Brně.