Anselm Grün přijede do Brna v květnu 2010

19.05.2010 13:39

Ve dnech 28. - 30. 5. 2010 opět navštíví Brno známý autor knih o křesťanské spiritualitě P. Anselm Grün.

Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství zvou ve dnech 28. – 30. května na setkání s benediktinem P. Anselmem Grünem, jedním z nejznámějších světových autorů duchovní křesťanské literatury.

Program setkání:

Pátek 28. 5. ve 20.00 hodin, kostel sv. Augustina v Brně

Přednáška na téma "Time managment jako duchovní úkol"

Čas jakožto omezená doba života nás upozorňuje na to, že je náš život konečný a vlastně velice krátký. Kolik času nám ještě zbývá? Každé ráno dostáváme darem nových 24 hodin. Smrt nás vybízí především k tomu, abychom tento den prožili vědomě, abychom dobře utvářeli přítomný okamžik a abychom tento dar vděčně přijali. Dejme se probudit a přijměme pozvání, abychom dobře využili každého dne a žili jej tak, že se večer budeme moci s vděčností ohlédnout za naplněným dnem.

Přednáška se koná v kostele sv. Augustina na náměstí Míru v rámci Noci kostelů.

Sobota  29. 5. od 9.00 hodin, aula Biskupského gymnázia v Brně (Barvičova 85)

Celodenní rekolekce na téma "Víra, která léčí - Příběhy uzdravení z Bible jako cesta našeho uzdravení dnes"

Rekolekce bude zakončena společným slavením mše svaté. Sobotní program je třeba absolvovat celý. Oběd pro zájemce bude možné objednat a zaplatit přímo na místě (v sobotu před začátkem programu).

Po celou dobu programu budou k zakoupení veškeré dostupné knihy Anselma Grüna (i ty zcela nové týkající se tématu), stejně jako další knihy duchovní literatury.

Neděle 30. 5.

9.30 hodin bohoslužba v kostele sv. Jakuba v Brna (Jakubská ul.) - celebruje P. Anselm Grün, OSB

11.00 hodin autogramiáda  P. Anselma Grüna v knihkupectví Cesta na Rašínově ulici - naproti kostelu sv. Jakuba

P. Anselm Grün se narodil v roce 1945 v Junkershausenu v Rhönu. Roku 1964 maturoval ve Würzburku a ve stejném roce vstoupil do benediktinského kláštera v Münsterschwarzachu. V letech 1963-71 studoval filozofii a teologii v St. Ottilien a v Římě. Roku 1974 byl promován na doktora teologie. Mezi lety 1974-76 studoval ekonomii v Norimberku. Od roku 1977 je cerelářem opatství, vedle toho se věnuje práci s mládeží, přednáší a vede duchovní rekolekce pro kněze a řeholníky v krizových situacích.

Finanční příspěvek na pořádání přednášky a rekolekce je dobrovolný.

Více informací o návštěvě Anselma Grüna v Brně najdete na <http://www.biskupstvi.cz/pastorace>. Informace o vyšlých knihách Anselma Gruna najdete na <http://www.ikarmel.cz/autor/grun-anselm>.