Ohlédnutní za Náměšťfestem 2011

namestfest_clanek_media.pdf (91,8 kB)

Co přináší letošní NÁMĚŠŤFEST 2011?

V pátek 17.6. začíná v Náměšti nad Oslavou již 5. ročník  festivalu křesťanské kultury Náměšťfest. Představí se na něm více hudební skupiny, sólisté a jeden divadelní soubor. Největší pozornost asi zcela zaslouženě přitáhne hned úvodní dvojkoncert, na kterém se představí místní vokálně-instrumentální soubor JA.S s doprovodem Cordial string quartetu a soubor HRADIŠŤAN s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou. Dalším velkým lákadlem bude jistě dvojice Marek Buš a Pavel Tasovský, kteří budou koncertovat na varhany a triangl v sobotu. Přivítáme také zahraničního hosta Duncana Hendyho a písničkářku Evu Henychovou. Nedělním koncertem Jaroměřického chrámového sboru pak festival bude končit. Na co se dále mohou návštěvníci festivalu těšit?

Pátek:

17:00 – Mše svatá

19:00 – 20:30 Kostel sv. Jana Křtitele - Soubor JA.S , Hradišťan,

20:30 – 23:00 přírodní areál „Farní zahrada“ - poslechová a taneční videodiskotéka

Sobota:

9:00 – 18:50 Přírodní areál „Farní zahrada“ - Skupiny Nalomená třtina, Žalozpěv, Eliata MRRK, Blabovy stromy, Úlety, Aleš Marek s dcerou, duchovní slovo Jaroslava Kratky doprovázené Vladimírem Langrem, Divadlo „Malý princ“ zahraniční host Duncan Hendy,

19:00 Kostel sv. Jana Křtitele  - Marek Buš a Pavel Tasovský, Eva Henychová

Neděle:

9:00 – Mša svatá

10:15 Kostel sv. Jana Křtitele – Jaroměřický chrámový sbor

Po celou dobu konání festivalu bude možno shlédnout výstavu perníků zdobených motivy s křesťanskou tematikou, nebo se zúčastnit přepisování Bible – tzv. Náměšťského rukopisu. V sobotu bude také možno vystoupit až ke zvonům ve věži kostela sv. Jana Křtitele v Náměšti, nebo si prohlédnout faru, kostel a kapli ve Špitálku s výkladem.

Vstupné na páteční dvojkoncert v kostele je 200 Kč, na ostatní program je vstupné dobrovolné. Předprodej vstupenek je v IC Náměšť - Masarykovo náměstí. počet míst v kostele je omezen, takže pokud chcete mít vstupenku jistou rezervujte si ji do čtvrtka 16.6. do 24:00 na mailové adrese: jar68.hruby@seznam.cz.

V areálu farní zahrady lze zdarma po celý víkend přenocovat ve vlastních stanech, uschovat kola a v sobotu je připraven celodenní program také pro děti, aby si dospělí užili kultury. V případě nepřízně počasí se venkovní program uskuteční v zámecké jízdárně. Po celou dobu festivalu je zajištěno bohaté občerstvení.

Partnery letošního ročníku jsou Skupina ČEZ, město Náměšť nad Oslavou, MK ČR, kraj Vysočina, firmy Ferrum, Envinet , Interm, s.r.o., Dřevocentrum a VESAS. Na přípravě akce se podílí farnost sv. Jana Křtitele Náměšť a MO KDU-ČSL. Mediálním partnerem jsou Radio Proglas, Deník, Horácké noviny a televize NOE. Více informací o účinkujících  minulých ročnících naleznete na www.farnostnamest.cz

Náměšťfest 2011 - pozvánky

S upřesňující se předpovědí počasí se postupně dostáváme do stavu, že varianta Zámecká jízdárna je jistá.
Přesuneme tam celý program od zahájení JA.Sem po koncert Duncana Hendyho.
Zahájení festivalu je posunuto o 15 - 20 minut - pro ty, co přijedou na poslední chvíli.
Sobotní večerní varhanní koncert a recitál Evy Henychové už bude v kostele.
Doprovodný program nezměněn, pouze omezen - info na místě.
Finální rozhodnutí padne ve čtvrtek v 8:00 ráno

Kdo vystoupí na letošním ročníku Náměšťfestu? Krátké představení jednoltivých účinkujících najdete ZDE

Podrobný program Náměšťfestu najdete ZDE

Plakát Náměťfestu a pozvánku na páteční koncert Hradišťanu najdete ZDE

VŠICHNI JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI NA FESTIVAL KŘESŤANSKÉ KULTURY NÁMĚŠŤFEST O VÍKENDU OD 17. DO 19. ČERVNA 2011 V PŘÍRODNÍM AREÁLU "FARNÍ ZAHRADA" V NÁMĚŠTI NAD OSLAVOU.