Vítejte na oficiálních stránkách římskokatolické farnosti Náměšť nad Oslavou

Farnost je prostor, kde věřící spolu žijí a shromažďují se. Nemusí jít o uzavřené území, jako tomu bylo dříve, kdy každý patřil do určité farnosti podle místa svého bydliště vždy a všude, ale bude to platit ve většině případů i nadále. Ať tak či tak by každý měl někam patřit. Věřící, který nemá žádný okruh lidí, kteří s ním sdílejí víru, a který nemá „svůj“ kostel a „svého“ kněze, těžko bude mít živé vědomí církve. Termín „farnost“ bude označením pro duchovní prostor, kde věřící vytvářejí společenství svého druhu, jsou osobou kněze zapojeni do hierarchické struktury církve a alespoň do určité míry žijí společný osobní i náboženský život.

(Jaromír Neugebauer)

ŽEHNÁNÍ NOVÝCH DIGITÁLNÍCH DVOUMANUÁLOVÝCH VARHAN

3. 12. NALOUČANY
10. 12. VÍCENICE
PŘI MŠI SVATÉ V 11 HODIN

Po mši sv. bude možnost si nové varhany prohlédnout.

Všem dárcům, kteří přispěli na pořízení nových varhan, Pán Bůh zaplať !

Betlémské světlo

Při příležitosti převzetí Betlémského světla se uskuteční ekumenická bohoslužba ve Vídni v sobotu 12.12. 2015 v katolickém kostele ve farnosti Neusimmering na náměstí Enkplatz. Betlémské světlo dopraví do České republiky skauti z Brna a v neděli 13.12. ho při mši sv. v katedrále sv. Petra a Pavla v 9 hodin předají do rukou brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho. V sobotu 19.12. 2015 bude za spolupráce skautů rozváženo Betlémské světlo vlaky do dalších míst České republiky. Do Náměště Betlémské světlo skatuti přivezou v sobotu 19. prosince 2015 rychlíkem R 688 Rožmberk v 8:05 h.Motto letošního ročníku Betlémského světla zní "Pokoj ve mně - pokoj s tebou".

Společné tvoření adventních věnců a vánočních výzdob

Milé dámy (i pánové) přijďte na společné tvoření adventních věnců a vánočních výzdob, aby naše domovy zavoněly čerstvým chvojím. Kdy: v neděli 22. listopadu od 14 hodin Kde: náměšťská fara - špýchar Co bude připraveno: různé chvojí a hloží, pracovní nástroje, podklady na věnce, ozdoby, svíčky, stuhy a dobré rady celého výrobního kolektivu, teplé občerstvení Cena: se bude odvíjet od množství věcí, které použijete na svůj věnec, a které byly předtím zakoupeny v obchodě (takže pokud si třeba přinesete vlastní podklad a svíčky, tak 0 Kč) Co si přinést s sebou: vřele doporučujeme pracovní rukavice pokud máte, přineste vlastní zahradnické nůžky, podklad pro věnec nebo silikonovou tavnou pistoli a pokud již máte představu,...

Příprava na biřmování

Od konce září 2015 začne v Náměšti po 5 letech společná příprava na svátost biřmování. Biřmování je svátost, kterou by měl přijmout každý pokřtěný, aby se posílil ve svém spojení s Kristem a církví a obdržel sílu Ducha Svatého ke svědectví o víře. Na přípravu se mohou přihlásit maldí od 16 let nebo dospělí, kteří ještě tuto svátost nepřijali. Příprava bude probíhat 1 rok. Zájemci se mohou přihlásit v sakristii.

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Jste spokojeni s výsledkem voleb?

ANO (1)

NE (12)

Kanonizační řízení služebníků Božích Václava Drboly a Jana Buly

Životopisy, kanonizaační proces, dopisy z cely smrti a ostatní informace najdete ZDE